Nikdy nepoužité šaty!
(Jedná se pouze o starší modely.)
Prodej v ceně
již od 12 000 Kč

 

Děti na svatbě

Jelikož se věk snoubenců značně posunul, často ke svatbě dochází až v okamžiku, kdy už spolu ženich a nevěsta mají jednoho nebo více potomků. Malé děti se také mohou objevit v řadách svatebních hostů.
V souvislosti s tím se naskýtá otázka, zda malé děti vůbec patří na takovou událost jakou je svatba a jak zajistit, aby se z malých andílků nestali malí nekontrolovatelní ďáblíci, kteří natropí řadu lumpáren.
Pokud jste hostem na svatbě, je dobré předem otázku přítomnosti svého dítěte na svatbě zkonzultovat se snoubenci, jelikož ne každý pár něco takového vítá. Zároveň se tak můžete i dozvědět, zda bude zábava pro děti obstaraná ze strany snoubenců nebo bude třeba, abyste se sami zasadili o to, aby se Vaše dítě v průběhu svatby nenudilo a zbytečně negativně nenarušovalo svatební slavnost. V případě zcela malých dětí se snadno může stát, že dojde z jejich strany k hlasitým projevům pláče či jiného dětského brebentění, které nebude zcela odpovídat svatebnímu protokolu, který káže v průběhu obřadu tiché naslouchání oddávajícího a snoubenců. Z tohoto důvodu je lepší si pro takové děti zajistit hlídaní a na na svatbu je s sebou vůbec nebrat. V případě, že jsou nejmenší děti ze strany snoubenců vítáni, je vhodné si vybrat takové místo k sezení či stání, odkud bude snadné s dítětem v případě nouze odejít za dveře nebo jinak z doslechu.
U větších dětí, je-li to ve finančních možnostech snoubenců, je dobré zvážit i možnost zabezpečení péče na obřadu a následné svatební oslavě profesionální agenturou nebo chůvou. Chůva může být i z rodiny.
Ideálním místem, kde se mohou děti zabavit, je realizace dětského koutku spojeného s výtvarnou dílnou, kde si děti mohou nerušeně hrát a tvořit. Optimální je možnost přenesení dětské zábavy do vedlejší samostatné místnosti nebo ven, odkud mají děti volný přístup do „dospělé“ části oslavy. Zábava by měla odpovídat věkové kategorii dětských hostů. Zabavení malých hostů přinese potěšení nejen jim, ale i dospělým, kteří si tak budou moci svatební slavnost lépe užít. Děti je také možné potěšit malým dárkem jako překvapení, jež bude obsahovat např. drobnou hračku, pastelky, omalovánky, a bublifuk.

Zábavou pro děti můžou být následující

vnitřní aktivity:

1) hra se stavebnicí
2) hra s donesenými vláčky jezdícími na kolejnici
3) hra pexesa
4) kreslení a malování
5) vystřihování
6) zdobit přání novomanželům barevnými tiskátky
7) vyrábět origami z papíru
8) modelovat z modelíny či keramické hmoty
9) vyrábět lampionky či jiné závěsné ozdoby
10) pro nejmenší prohlížení obrázkových leporel
11) hra v prolézacím stanu
12) četba
13) sestavování puzzle
14) vystoupení klauna
15) promítání pohádek
16) různé soutěže
14) nebo si jen tak povídat

venkovní aktivity:

1) opičí dráha
2) skákání panáka
3) kreslení křídami
4) trefování se míčkem na vzdálený cíl
6) nebo uspořádat např. dětský turnaj v líném tenise či jiné venkovní hře

Pokud není dětská zábava zajištěna, je dobré děti alespoň aktivně zapojit do „práce“ v průběhu svatby, jelikož děti jsou rády středem pozornosti a cítí velkou zodpovědnost, pokud dostanou na starost něco významného. Uvidíte, že budou nadšené. Nechte je např. pomáhat při zdobení auta nebo připínat svatebčanům myrty na oblečení. Při obřadu pak mohou malí chlapci a dívky jít za družby a družičky. Družičky mohou držet nevěstě vlečku, chlapci pak krabičku se snubními prstýnky. Společně mohou před novomanžele rozhazovat okvětní lístky cestou k oltáři.
Povinnosti, které dětem připadnou, by měly vždy odpovídat jejich schopnostem. DJ na svatební party může do svého playlistu zařadit několik krátkých bloků dětských písniček a děti zapojit do tance.
Na děti je třeba myslet i při přípravě zasedacího pořádku u svatebního stolu. Rodiče, jež přijedou na svatbu s dětmi by měli sedět při sobě, aby spolu mohly komunikovat. Pokud to věk přítomných dětí a možnosti restaurace dovolují, mohou mít dětští hosté vlastní samostatný stůl pro sebe. Zároveň je praktické, aby jejich místa byla v dobrém dosahu toalet.
Menu pro děti by mělo odpovídat jejich věku a dietním nárokům, proto není vždy vhodné podávat to samé, co má k jídlu dospělé osazenstvo. Restaurace jsou většinou schopné nabídnout speciální menu pro děti, které obsahuje např. krůtí řízečky s bramborovou kaší apod.
  Závěrem je dobré počítat s tím, že rodiny s dětmi nebudou moci na svatební party zůstat příliš dlouho. Proto je lepší zahájit večerní oslavu o něco dříve, aby si ji všichni náležitě užili. Přítomnost dětí na svatbě je svým způsobem „náročnější“ pro všechny zúčastněné. Na druhou stranu jsou však její nedílnou součástí, jsou zdrojem skvělých zážitků. Budou nadšené, když si budou moci Váš velký den užít s Vámi, ač po svém. Vaše svatba bude jedinečná! Nebraňte se jejich přítomnosti na svatbě, děti dokáží vnést do společenských událostí prvek něžnosti a nevinnosti i spoustu legrace. A mohou přinést nevěstě i ženichovi řadu nezapomenutelných fotografií.