Nikdy nepoužité šaty!
(Jedná se pouze o starší modely.)
Prodej v ceně
již od 12 000 Kč

 

Jak vybírat fotografii na svatební oznámení

K napsání tohoto článku mě přimělo zjištění, že většina lidí, kteří si chtějí nechat vyrobit svatební oznámení s fotografií, obvykle vybírá svou nejoblíbenější fotografii bez ohledu na to, zda se do vybraného vzoru oznámení hodí.
Na co si dát tedy pozor a čeho se vyvarovat. První podstatnou podmínkou je, aby fotografie byla v dostatečném, tzv. tiskovém rozlišení. Pokud je rozlišení malé, výsledkem jsou neostré detaily očí, obočí, rtů atd.
Jednoduchý trik, jak zjistit, zda je rozlišení dostatečně velké je, že fotografii přiblížíme. Pokud se po přiblížení objeví rozostřené „kostičky“, rozlišení je nedostatečné.

Pokud máme vybraný existují vzor oznámení, do kterého chceme zasadit naši fotografii, je vhodné sledovat následující detaily:

1) barevnost fotografie by měla ladit s designem oznámení – v optimálním případě se necháme profesionálně nafotit v oblečení v barvě oznámení, potažmo svatby

2) na fotografii by neměly být žádné rušivé prvky (např. rezavé kolečko v pozadí, pobíhající zvíře, cizí lidé apod., jelikož ne vše se dá vyretušovat, a když ano, obvykle to jsou zbytečné náklady navíc..)

3) rozměr fotografie a orientace (na výšku, na šířku) by měla odpovídat umístění na vzoru oznámení, nebo by alespoň měla zůstat možnost upravit rozměr vhodným ořezem

4) vhodný motiv fotografie – na oznámení se zámeckými ornamenty se např. příliš nehodí fotografie snoubenců na horské tůře apod.

5) pokud si vybereme zavírací oznámení „vrátka“, kde řez povede přes fotografii, je vhodné vybrat fotografii, na níž nebude řez působit rušivě (např. nepovede středem obličeje).

Pokud máme fotografii a oznámení se k ní teprve vytváří „na míru“, je vhodné si nejprve udělat představu, zda chceme fotografii zachovat v plné barvě nebo kolorovat do černobílé nebo sépiové – béžové barvy, případně jiných, méně obvyklých odstínů.
Obecně vzato, barevné fotografie hezky vyniknou při použití na oznámení s více fotografiemi pořízenými najednou. Takové fotografie k sobě totiž nejlépe barevně ladí. Naopak u jednoduchých oznámení či luxusních zavíracích kapes a honosných oznámení s mašlemi by fotografie měla být pouhým doplňkem, který nebude rušit hlavní design oznámení. Proto je na tato oznámení vhodnější fotografie kolorovaná. Máme-li různé nesourodé fotografie, je možné z nich udělat zajímavou koláž.
Výběrem svatebního oznámení s fotografií určitě neuděláte chybu. Oznámením s fotografií dáváte svým hostům i kousek sebe, což činí Vaše svatební oznámení jedinečným. Máte-li vhodné fotografie, nebojte se je použít! Vaši svatební hosté budou z takového svatebního oznámení určitě nadšení.