Nikdy nepoužité šaty!
(Jedná se pouze o starší modely.)
Prodej v ceně
již od 12 000 Kč

 

Nové, nejen americké, zvyky na českých svatbách

Časy se mění, nic nezůstává stejné, což platí i o svatbách. Globalizace vnáší do českých svateb nové zvyky a prvky, které sice mnohdy nejsou typicky české, ale posuďte sami, zda dokáží přispět k zlepšení dekora svatby a zábavně oživit tuto událost. České nevěsty posledních let vyhledávají na zahraničních serverech inspiraci a následně prvky, které je zaujmou, promítnou i do své vlastní svatby.

Svatební strom

Na plátně či papíře vyšší gramáže vznikají uhlem či jinými technikami obrazy stromů bez listí, přičemž každý host dostane k dispozici barvu, v níž otiskne svůj prst, a následně přenese tento otisk na místo listu. Otisk lze ještě doplnit jménem jeho majitele. Takto „rozkvetlý“ strom může být následně pro novomanžele krásnou památkou na svatbu a zarámovaný sloužit i jako originální obraz v bytě či domě novomanželů.
Alternativou ke stromu může být např. svazek balónků, který drží nevěsta se ženichem a otisky prstů tvoří právě zmíněné balonky.

Fotokoutek či fotobudka

Na mnoha svatbách se objevuje speciálně upravené místo pro zábavné focení hostů i novomanželu s rekvizitami.
Rekvizitami jsou obvykle zlatý či stříbrný rám starého luxusního obrazu, ženské rty a knír na špejli, velké barevné brýle beze skel, různé cedulky s nápisy, z nichž některé mohou popisovat i sami hosté apod.

Candy bar aneb cukroví trošku jinak

I cukroví může být zajímavou dekorací. Komu by se nezačaly sbíhat sliny, když by viděl luxusně naaranžovaný koutek s dokonale propracovanými kousky cukroví v barvách svatby.

Kapesníčky na slzy dojetí

Nejedna nevěsta rozdává před obřadem svým hostům papírové kapesníčky zabalené ve speciální ozdobné kapse většinou v barvě svatby s popiskem „na slzy dojetí“.

Save the date, RVSP card, kartičky na dary

Kartičky informující svatební hosty o tom, že si mají zarezervovat konkrétní termín pro jejich svatbu. Anglický název „Save the date“ se zpravidla překládá jako rezervujte si terním, zapište si datum, uložte si datum... Jelikož překlad může být trošku těžkopádný, plno snoubenců volí text přeneseně, např: Chystáme svatbu, označte si v kalendáři.. plus datum apod.

Cup cakes

Nejen klasický několikapatrový svatební dort je doménou posledních let. Do českých luhů a hájů pronikl už i takzvaný „Cup cakes“ dort, neboli dort skládající se z malých dortíků úhledně naskládaných na několikapatrovém stojanu. No není k nakousnutí?

Svatební koordinátorka

Schopná svatební koordinátorka dokáže efektivně pomoci lépe zvládnout organizaci zpravidla větší svatby a ušetřit snoubencům peníze díky tomu, že má se svými dodavateli sjednané slevy.
Zatím u nás není zvyk mít na svatbě svatební koordinátorku příliš rozšířený, jelikož většina českých nevěst má omezený svatební rozpočet a náklady na koordinátorku vnímá jako rizikovou investici a náklady navíc.