Nikdy nepoužité šaty!
(Jedná se pouze o starší modely.)
Prodej v ceně
již od 12 000 Kč

 

Trendy svatebních šatů pro rok 2014

Zeptali jsme se vystudované módní návrhářky Petry Míkové jaké trendy a barvy v letošním roce převládají a odpověď byla následující.
Současným trendem jsou šaty přiléhavého střihu. Mohou mít odhalená záda a naopak zahalený přední díl. Horkou novinkou jsou pak šaty, jež mají na zádech překřížená ramínka.
I v současnosti si nevěsty prosazují trend krátkých svatebních šatů, mnohdy až nad kolena. Ani takovýmto šatům nemusí chybět kýžená elegance a v teplém počasí jsou navíc velmi praktické. Objevují se i siluety mořské panny. Převládá symetrie.
I svatební kalhotové kostýmky nejsou výjimkou. Objevují se kalhoty s vysokým pasem a se záhyby. Zpět se vracejí mini bolerka, převážně z lehkých a částečně transparentních materiálů. Uplatňuje se smysl pro detaily, třpytivé akcenty, vrstvení, minimalismus. Zdobení šatů je tedy velmi střídmé a elegantní – jednoduchá spona, něžný kanýrek. Dominantní je maximálně jeden prvek. Výhodou takových svatebních šatů je, že díky své nadčasovosti neztratí své kouzlo na fotkách ani za pár let.
Základní barvou pro svatební šaty je stále bílá. Tuto barvu však střídají i tóny lososové až růžové. V kolekcích věhlasných značek se objevují pro svatební šaty velmi netradiční černobílé kombinace.
Nádherně také vypadá ombré trend, například smetanové šaty, které se ve spodní části sukně přemění do nádherné mocca barvy. (Ombré je všeobecně technika stínování barev nejen na tkaninách.) Konkrétní odstín barevnosti se může odvíjet podle barev svatby, například mohou být šaty v barvě starorůžové nebo levandulové. Velmi módní je i barva smetanová - světlejší ivory či tmavší šampaň. V neposlední řadě se někdy šaty kombinují i se zlatou barvou.
Obecně lze říci, že nevěsty jsou z hlediska barevnosti šatů stále odvážnější.