Nikdy nepoužité šaty!
(Jedná se pouze o starší modely.)
Prodej v ceně
již od 3 000 Kč

 

Proč nosí ženich nevěstu přes práh domu? Proč nosí ženich nevěstu přes práh domu?

Proč nosí ženich nevěstu přes práh domu?

Zvyk v nošení nevěsty přes práh má více vysvětlení. Nevěsta má na sobě dlouhé šaty - může snadno zakopnout a zranit se. To by mohlo ohrozit průběh první noci a vlastně celého manželství. A také ...
Proč se nosí bílé svatební šaty? Proč se nosí bílé svatební šaty?

Proč se nosí bílé svatební šaty?

Svatby jsou události prolnuté tradicemi a zvyklostmi. Dokonce i nevěsty odmítají tradiční pojetí svatby, nemohou mnoho změnit. Jen málokterý zvyk se jim podaří vypustit ze zažitých tradic, aby mohly tvrdit, že nemají tradiční svatbu. Položila jste si někdy v průběhu plánování svatby otázku, "Proč mám nosit to a tohle?" nebo "Bylo by možné zvyk změnit?"
Video ze svatby Video ze svatby

Video ze svatby

Chcete prožít okamžiky skutečné svatby se skutečnými emocemi? Následující video je sice v angličtině, slova však nejsou zapotřebí.
Svatební inspirace Svatební inspirace

Svatební inspirace

Každá nevěsta, když dostane snubní prsten obvykle začne přemýšlet a plánovat, jakou svatbu by chtěla mít. Prochází řadu webových stránek se svatební tématikou a hledá jednotlivé dílky do své svatební skládačky.
Návod jak si vyrobit vlastní závoj Návod jak si vyrobit vlastní závoj

Návod jak si vyrobit vlastní závoj

Závoj je pěkným doplňkem svatebních šatů. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství závojů v různých délkách od zcela jednoduchých až po dlouhé honosné mnohavrstvé závoje lemované bohatou krajkou. My si tu zkusíme vytvořit postup na jednoduchý dvojvrstvý závoj střední délky.
Pověry a zvyky aneb co by nevěstě nemělo chybět na svatbě a čeho by se měla naopak vyvarovat? Pověry a zvyky aneb co by nevěstě nemělo chybět na svatbě a čeho by se měla naopak vyvarovat?

Pověry a zvyky aneb co by nevěstě nemělo chybět na svatbě a čeho by se měla naopak vyvarovat?

Svatba jako institut s dlouhou tradicí je opředena řadou zvyků a pověr, které vznikaly v průběhu času a vycházely z dobových poměrů.
Téměř každý při dotazu, co by nevěsta měla mít ve svatební den pro štěstí na sobě je schopen zapátrat v paměti a řící, že by to mělo být něco nového, něco starého, něco modrého a něco půjčeného.
Svatební šaty Watters Svatební šaty Watters

Svatební šaty Watters

Vše začalo před 26 lety v Kalifornii s několika málo ručně vyrobenými šaty pro přátele a rodinu. Jak se ukázalo, dobře vypadající šaty pro zvláštní příležitosti na trhu chyběly a tak bylo škoda nevyužít možnost mezeru na trhu zaplnit. Od konce 80. let se stala značka Watters ve svatebním průmyslu významným jménem.
Svatební šaty podle místa svatby – svatba u moře Svatební šaty podle místa svatby – svatba u moře

Svatební šaty podle místa svatby – svatba u moře

Také jste se při výběru místa Vašeho obřadu zasnila a uslyšela tichý šepot šumějícího moře, ucítila lehký mořský vánek, jak si pohrává s vašimi vlasy zatímco stojíte na pláži obklopena hladkým bílým pískem a prostorem se nese hlas oddávajícího...?
Svatební šaty podle místa svatby – svatba na zámku Svatební šaty podle místa svatby – svatba na zámku

Svatební šaty podle místa svatby – svatba na zámku

Milujete luxusní starožitný nábytek? Vidíte se ve svatební den jako zámecká paní, jež se s elegancí pravé dámy prochází po zdobených gobelínech zámeckých podlah? Chcete dokonale zapadnout do stylového prostředí s nádechem bohaté historie? Pak se nespleťte s výběrem Vašich svatebních šatů.
Svatební šaty podle místa svatby – svatba v zahradě Svatební šaty podle místa svatby – svatba v zahradě

Svatební šaty podle místa svatby – svatba v zahradě

Už jako malá jste poletovala po zahradě a tančila jako spanilá víla z pohádky? Přenesla jste si tento sen i do dospělosti a ráda byste se ve svůj svatební den proměnila v onu vílu a užila si ho stejně radostně jako tenkrát, když jste byla dítě?
Svatba na Mauriciu Svatba na Mauriciu

Svatba na Mauriciu

Nejste zastánci velkých svateb s hromadou příbuzných? Neláká Vás předsvatební stres a strach, aby byl každý host v průběhu svatby spokojený a všechno proběhlo jak má? Chcete si svou svatbu opravdu užít? Někdo to řeší rychlou svatbou na obecním úřadě, nicméně většina nevěst sní přeci jen o něčem romantičtějším. Proto se v posledních letech rozmáhá trend svateb u moře.
Recept na makronky (macarons) Recept na makronky (macarons)

Recept na makronky (macarons)

Kdo by dnes neslyšel o populárním cukroví s názvem makronky, které tak často zdobí svatební stůl.
Makronky, původně nazývané macarons, jsou malé delikátní laskonky z mandlovobílkového těsta slepované krémem či jinou náplní. Z vnější části mají nádherně hladké vypouklé vršky a uvnitř jsou vláčné. Průměr makronek je asi 4 cm.
Pro makronky je charakteristická jejich různobarevnost a velká škála příchutí. Jsou tak ideálním cukrovím, které můžete díky potravinářskému barvivu ladit do barev svatby.
Může mít pánská svatební košile krátký rukáv? Může mít pánská svatební košile krátký rukáv?

Může mít pánská svatební košile krátký rukáv?

K napsání tohoto článku mě inspiroval dotaz, zda lze vzít v létě pod svatební oblek košili s krátkým rukávem.
Jak už tazatelka tušila, z hlediska etikety by měl být rukáv dlouhý. Argumentovala však: „Vždyť to stejně nebude vidět...“. A tak jsem se na problematiku pánských sak a košilí podívala blíže a seznámím Vám s tím, co se mi podařilo vypátrat.
Co vše byste měli vědět při výběru svatebního fotografa Co vše byste měli vědět při výběru svatebního fotografa

Co vše byste měli vědět při výběru svatebního fotografa

Svatební fotografie jsou pro snoubence jedním z nejvýznamnějších způsobů, jak si uchovat vzpomínky na svůj svatební den.
O svatební fotografie se novomanželé dělí nejen s přáteli, kteří se svatby účastnili, ale i těmi, kteří se svatby osobně nezúčastnili.
Originální text na svatební oznámení Originální text na svatební oznámení

Originální text na svatební oznámení

Pro mnoho snoubenců je svatba událostí, která odráží nejen obvyklé svatební zvyklosti své doby, nýbrž je i odrazem charakteru osobností ženicha a nevěsty a jejich životních názorů.
Zatímco některé páry se na svatebním oznámení spokojí se zaručenými, mnohokrát prověřenými texty, u nichž mají jistotu, že jsou všeobecně dobře přijímány, jiní chtějí být originální, případně dát i do těchto textů kousek sebe, kousek jejich životů.
Jaké doklady jsou potřebné pro účel uzavření manželství Jaké doklady jsou potřebné pro účel uzavření manželství

Jaké doklady jsou potřebné pro účel uzavření manželství

Jelikož každá nevěsta řeší i otázku vyřízení žádosti o uzavření manželství s českými úřady, je dobré vědět, které doklady k tomu bude potřebovat a na který úřad se má obrátit.
Níže uvedené informace platí pro manželství uzavírané na území České republiky a u osob s českým občanstvím v době vzniku tohoto článku, tj. 7.1.2013.
Skladování a čištění svatebních šatů Skladování a čištění svatebních šatů

Skladování a čištění svatebních šatů

Jelikož si v dnešní době řada nevěst své svatební šaty kupuje a ze sentimentálních důvodů se s nimi nechce po svatbě rozloučit, je dobré znát, jak o šaty pečovat, aby zůstaly ve výborném stavu.
Trendy svatebních šatů pro rok 2014 Trendy svatebních šatů pro rok 2014

Trendy svatebních šatů pro rok 2014

Zeptali jsme se vystudované módní návrhářky Petry Míkové, jaké trendy a barvy v letošním roce převládají a odpověď byla následující.
Nové, nejen americké, zvyky na českých svatbách Nové, nejen americké, zvyky na českých svatbách

Nové, nejen americké, zvyky na českých svatbách

Časy se mění, nic nezůstává stejné, což platí i o svatbách. Globalizace vnáší do českých svateb nové zvyky a prvky, které sice mnohdy nejsou typicky české, ale posuďte sami, zda dokáží přispět k zlepšení dekora svatby a zábavně oživit tuto událost.
Děti na svatbě Děti na svatbě

Děti na svatbě

Jelikož se věk snoubenců značně posunul, často ke svatbě dochází až v okamžiku, kdy už spolu ženich a nevěsta mají jednoho nebo více potomků. Malé děti se také mohou objevit v řadách svatebních hostů.
V souvislosti s tím se naskýtá otázka, zda malé děti vůbec patří na takovou událost jakou je svatba a jak zajistit, aby se z malých andílků nestali malí nekontrolovatelní ďáblíci, kteří natropí řadu lumpáren.
Jak vybírat fotografii  na svatební oznámení Jak vybírat fotografii  na svatební oznámení

Jak vybírat fotografii na svatební oznámení

K napsání tohoto článku mě přimělo zjištění, že většina lidí, kteří si chtějí nechat vyrobit svatební oznámení s fotografií, obvykle vybírá svou nejoblíbenější fotografii bez ohledu na to, zda se do vybraného vzoru oznámení hodí.
Svatební výslužky a jiné dárky pro svatební hosty Svatební výslužky a jiné dárky pro svatební hosty

Svatební výslužky a jiné dárky pro svatební hosty

Jednou z tradic, které se při konání svatby dodržují, je darování výslužek. Výslužky se dávají svatebním hostům, kamarádům, známým či pracovním kolegům. Způsob jakým se výslužky předávají, a kdy k tomu dochází, se kraj od kraje různí.
Jak originálně požádat o ruku Jak originálně požádat o ruku

Jak originálně požádat o ruku

Každý nastávající ženich je postaven před velkou otázku, a to, jak požádat svou vyvolenou o ruku. Až na výjimky, většina dam sní o romantické žádosti, která podtrhne význam tohoto životního kroku. Pánové si pak často lámou hlavu nad tím, jak svou vyvolenou příjemně překvapit.